środa, 8 kwietnia 2015

52. Dziedzictwo /~\

Tytuł: Dziedzictwo
Autor: C.J.Daugherty
Stron: 440
Tom: 2
Cykl: Nocna Szkoła
Tytuł oryginału: Night School: Legacy
Wydawnictwo: Otwarte
Okładka: Miękka
Ocena: 8/10

Po dramatycznych wydarzeniach zeszłego semestru, Allie wraca do Akademii Cimmeria. Po tym jak bohatersko zachowała się ostatnim razem, pozwolono jej przejść przyspieszony kurs, nocnej szkoły. Częste treningi, szkoła, rozterki sercowe, szpieg w szkole i tajemnice związane z Allie i Akademią. Czy dziewczyna jest gotowa na to wszystko? Czy jest przygotowana na kolejny brutalny atak Nathaniela?

Okładka tej części bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Gdy tylko ją zobaczyłam zakochałam się w niej. Allie tak ładne wygląda. Taka.. no wiecie taka bezsilna. Ale mimo to jej uroda na okładce bardzo mi się podoba. Co do Cartera i Sylvaina, to nie jestem pewna czy oni są tymi o których myślę, ale wydaje mi się, że tak. A więc Allie przytula się do Sylvaina - niee, biegnij do Cartera ♥ - Sylvain mina typu wygrałem, a Carter stoi tak jakby na drugim planie z wojowniczą miną. Ogólnie sądzę, że jest to jedna z lepszych okładek serii. Tak w sumie to wszystkie są śliczne, ale zagrożonych najmniej przypadła mi do gustu.

Co do treści, to znowu okazała się świetna. Pełna akcji i niesamowitych zwrotów akcji. Momentami musiałam odłożyć na chwilę książkę, przeanalizować wszystko i dopiero wrócić do czytania. Pani Daugherty tak umiejętnie posługuje się piórem, że nie potrafimy rozszyfrować zbyt szybko tego co stanie się w przyszłości. Jestem zachwycona książką i już kończę trzeci tom.


Co do wątku miłosnego, to przez całą książkę i to co się działo

*

-Carter?

- Sylvain?

- Carter?

- Sylvain?

*

- Ci co już czytali, chyba wiedzą co mam na myśli - wołałam: "Team Carter". Tak, jestem zauroczona Carterem.

Historia pisana jest dość prostym językiem, z punktu widzenia narratora niewidocznego dla nas, jednak największa uwaga skupiona jest na Allie, tym co robi, myśli, czuje. Bardzo utożsamiałam się z główną bohaterką.

Przez całą książkę zastanawiałam się nad wieloma sekretami Cimmerii, Allie i jej rodziny, jednak wszystko zostało nieodgadnione do ewentualnych wytłumaczeń.

Książka została zakończona charakterystycznie, dość nieprzyjemnym zwrotem akcji, z czego nie do końca jestem zadowolona. Powiem tak: nie jestem zadowolona wydarzeniem, ale w pozytywny sposób jednak autorka zaskoczyła swoim pomysłem i tym jak potrafiła to wszystko w taki sposób zbudować.

Podsumowując, Pani C.J. ma na prawdę wielki talent do pisania i mam nadzieję, że po skończeniu sagi "wybrani" doczekam się jakichś innych książek autorki. Tą serią jak do tej pory jestem zachwycona.

Polecam wszystkim lubiącym tego typu intrygi i trochę kryminału, przeplatanego z młodzieżówką.


I jak? Mam wrażenie, że recenzja ta mi nie wyszła i czegoś w niej brakuje. Ale to już Wy mi napiszcie w kom.
xoxo
Książkoholiczka

Recenzja bierze udział w wyzwaniach:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu
5,6 cm + 3,2 cm = 8,8 cm
Czytam opasłe tomiska
Okładkowe Love
Klucznik
(klucznik nr. 2 dziewczęta i kobiety)


3 komentarze:

  1. Chyba moja ulubiona część tej serii (ps: Team Sylvain ;D)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też jestem zauroczona Carterem. :D Recenzja świetna :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna seria i z niecierpliwością czekam na ostatni jej tom :)

    OdpowiedzUsuń