środa, 21 stycznia 2015

46. Wybrani /~\

Autor: C.J.Daugherty
Tytuł: Wybrani
Tytuł oryginału: Night School
Cykl: Nocna szkoła
Wydawnictwo: Otwarte
Tom: 1
Stron: 440
Ocena: 9/10

Odkąd zaginął bray Allie, nastolatka robi wiele problemów w domu. Kiedy kolejny raz do domu przyprowadza ją policja, rodzice postanawiają wysłać ją do Akademii "Cimmeria", szkoły do, której uczęszczają bogate dzieciaki wpływowych rodziców. Poznaje tam Sylvaina, oraz Cartera. Gdy jedna z uczennic szkoły zostaje zamordowana, Allie odkrywa, że szkoła skrywa mroczny sekret. Czy Allie zdoła go rozwikłać? Czy pozna wreszcie historię swojej rodziny?

Od razu na wstępie mówię, że książka jest tak świetna, że aż to niemożliwe. Na początku szczerze mówiąc czytało mi się ją, wolno i monotonnie. Jeśli jednak przebrniemy przez strony początkowe, nie oderwiemy się, ani na moment! Niesamowicie wciąga i trzyma w ciągłym napięciu. Nic nie odkryjecie przed końcem zagadki!

Przechodząc do strony graficznej książki, wyposażona jest tylko w okładkę, która swoją drogą jest niesamowita. Przesatawia Allie, Cartera, oraz Sylvaina. Allie z jednej strony wygląda tam na na grzeczną i wzorową uczennicę, z drugiej na zbuntowaną nastolatkę. To bardzo pasuje do książki. No.. ale tego dowiecie się po lekturze książki. Przechodząc do chłopaków.. nigdy nie wiem który to, który. Kiedy to sprawdzę nie pasują do siebie. 

W książce nie ma żadnych wampirów czy wilkołaków, za co serdeczne gratulacje autorce, bo w XXI wieku jest to niemal niemożliwe napisać tak świetną książkę, bez istot nadprzyrodzonych. Bardzo mi tp zaimponowało.

Osoby, które NAJBRADZIEJ wkurzały mnie w całej książce to Sylvain, oraz brat Allir - Christopher. Nie będę mówiła dlaczego. Na pewno sami zrozumiecie jak przeczytacie. Byłam trochę zdenerwowana na Jo - przyjaciółkę Allie. Tyle razem przeszły, a mimo to Jo zamiast uwierzyć Allie, uwierzyła wrogowi. Mimo tych wszystkich osób, które nie przypadły mi do gustu, były oczywiście te, które bardzo polubiłam, np. Carter, Isabelle czy Allie.

Mimo, iż książka napisana jest narracją trzecioosobową, a ja wolę pierwszoosobową nie widać tego, podczas czytania. Jest po prostu tak wciągająca. Czyta się ją bardzo szybko.

Taka ciekawostka, autorka - C.J.Daugherty, była ostatnio w Polsce, m.in. w Warszawie - w Arkadii, oraz Krakowie na targach książki. Mi niestety nie udało się przyjechać na spotkanie, ale może ktoś miał więcej szczęścia ode mnie? Pochwalcir się w komentarzach jeśli tak.

W książce widzimy, że nie wszystko musi być talie jak się wydaje. Akademia Cimmeria... wydawała się być tylko zwykłą szkołą z internatem...
W ogóle, dużo osób i rzeczy okazało się być innymi...


"Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?"


I jak recenzja wybranych? Pisałam ją jeszcze w listopadzie także przepraszam jeśłi nie jest wspaniała. Czekam na kom. Piszcie czy chcecie kolejne *o* 

xoxo
Książkoholiczka

Recenzja bierze udział w wyzwaniach:
0cm + 3,2 cm. = 3,2 cm/165 cm 

6 komentarzy:

 1. No zaciekawiłaś mnie tą recenzją :3 Myślę, że gdy tylko skończę czytać swoje książki to udam się do Ciebie po nią ;3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na czytniku, ale kiedy przeczytam to już inna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj , jak najszybciej, na prawdę świetna :)

   Usuń
 3. Czytałam, podobała mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna seria. Obecnie czekam na finalny V tom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na razie jestem na zagrożonych :D ale już nie mogę się doczekać piątego. Pozdrawiam

   Usuń